טלי הרן, מבשרת ציון

ביום שישי האחרון זכינו לקחת חלק בסיור הפיילוט בחצר בית חכם מהטבע. אדיר קיבל אותנו עם אבטיח קר 🍉 (מהגינה הבייתית!), וכוס קפה ומיד נכנסנו לאווירה הבייתית המזמינה והמעשירה.
שמענו על קולטים סולארים שיותקנו בקרוב על גג הבית לייצור החשמל הבייתי, השקיית עצי הפרי במים אפורים ממי המקלחת של בני המשפחה וממי גשם המנוקזים למערכת ההשקיה מגג הבית. ראינו, הרחנו וטעמנו את גינת הירק העשירה שאדיר מטפח. על אף שהירקות נראים פחות "מזמינים" ו"מושלמים" מאלו שאנחנו רגילים לקנות הם עם הרבה יותר טעם!. טעמנו עגבניה שקטפנו וגם תירס טרי היישר מהשיח מתוק מתוק.

בהמשך גם למדנו על הקומפוסט שאדיר מייצר בכמה טכניקות, כולל קומפוסט "חומוס" עשיר במיוחד לזיבול גינות שנוצר משאריות ירק ו/או נייר ותולעים אדומות. ויש גם מתקן נסיוני לייצור גז פרי המצאה של חברה ישראלית! אדיר מכניס למתקן את כל השאריות מזון האורגניות מהמטבח ובריאקציה כימית שנוצרת במתקן מיוצר גז לבישול בכיריים!

הכל, דברים שקיימים בבית חכם מהטבע ומעשה ידיו ותכנונו של אדיר. מקסים לראות כמה שאדיר מושקע בזה ברצינות ובאהבה. הוא מאמין ומתחבר לכל העניין האקולוגי אך גם לא מתפשר על איכות החיים בבית נוח נעים ומודרני. קיבלנו השראה והחכמנו! כן ירבו בתים כאלו בארצנו הקטנטונת!

התגובות סגורות.

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑