איתן אלקין, יהוד

הסיור עם אדיר היה נהדר.
גם לימודי וגם חוויה נהדרת של תכל'ס כשהוא קטף אבטיח מהגינה ופתח אותו לפנינו להראות את פירות המאמץ.
רואים את הניצוץ בעיניים של אדיר כשהוא מסביר ויורד לפרטים על מיחזור מים, גגות סולריים, ניצול גשם, קומפוסטים וכל השאר, במיוחד כשהקונספט הוא לחיות נוח אבל להקטין את העומס על הסביבה.
בהחלט שווה.

תמיר נווה, סביון

הסיור בבית חכם מהטבע היה מעניין, מלמד וטעים.
קיבלתי רעיונות נהדרים שאותם אני עומד ליישם אצלי בבית ואשמח לבוא לסיורים נוספים בעתיד

טלי הרן, מבשרת ציון

ביום שישי האחרון זכינו לקחת חלק בסיור הפיילוט בחצר בית חכם מהטבע. אדיר קיבל אותנו עם אבטיח קר 🍉 (מהגינה הבייתית!), וכוס קפה ומיד נכנסנו לאווירה הבייתית המזמינה והמעשירה.
שמענו על קולטים סולארים שיותקנו בקרוב על גג הבית לייצור החשמל הבייתי, השקיית עצי הפרי במים אפורים ממי המקלחת של בני המשפחה וממי גשם המנוקזים למערכת ההשקיה מגג הבית. ראינו, הרחנו וטעמנו את גינת הירק העשירה שאדיר מטפח. על אף שהירקות נראים פחות "מזמינים" ו"מושלמים" מאלו שאנחנו רגילים לקנות הם עם הרבה יותר טעם!. טעמנו עגבניה שקטפנו וגם תירס טרי היישר מהשיח מתוק מתוק.

בהמשך גם למדנו על הקומפוסט שאדיר מייצר בכמה טכניקות, כולל קומפוסט "חומוס" עשיר במיוחד לזיבול גינות שנוצר משאריות ירק ו/או נייר ותולעים אדומות. ויש גם מתקן נסיוני לייצור גז פרי המצאה של חברה ישראלית! אדיר מכניס למתקן את כל השאריות מזון האורגניות מהמטבח ובריאקציה כימית שנוצרת במתקן מיוצר גז לבישול בכיריים!

הכל, דברים שקיימים בבית חכם מהטבע ומעשה ידיו ותכנונו של אדיר. מקסים לראות כמה שאדיר מושקע בזה ברצינות ובאהבה. הוא מאמין ומתחבר לכל העניין האקולוגי אך גם לא מתפשר על איכות החיים בבית נוח נעים ומודרני. קיבלנו השראה והחכמנו! כן ירבו בתים כאלו בארצנו הקטנטונת!

אסף ארז, אורנית

במקום ארוחת בוקר מפונפנת, ביום שישי האחרון השתתפתי בסיור של אדיר בביתו ב״בית חכם מהטבע״ במושב מזור. בסיור חלק איתנו אדיר את הטכניקות והשיטות השונות בעזרתן הוא גם מצליח להנות מרמת חיים גבוהה, ובו בזמן מקיים הרמוניה גבוהה עם הטבע והמשאבים שמעניקה לנו הסביבה, זאת ע״י ניצול חכם ומקסימאלי של המשאבים ומינימום פגיעה בסביבה.

אהבתי במיוחד את החסכון המבורך במים ע״י שימוש במים אפורים, ואיסוף המים מגגות המבנה, ואת הירקות והפירות האורגניים שאי אפשר היה להפסיק ״לטעום״.

בן הופמן, מושב מזור

אהלן אדיר. רק רציתי לומר תודה על הסדנה. בזכותך פרויקט הקומפוסט הביתי שלי מתחיל לרקום עור וגידים (ועם הרבה פחות ריח ממה שחששתי😉). אחרי שראיתי אצלך את כל הדוגמאות בהן אני יכול להפוך את הבית שלי לחכם ירוק וחסכוני יותר אין לי ספק שזו רק תחילת הדרך. תודה🙏

בלוג בוורדפרס.קום. ערכת עיצוב: Baskerville 2 של Anders Noren.

למעלה ↑